Najczęściej zadawane pytania

 


To zależy od tego, na ile godzin w miesiącu jej potrzebujesz. Pomyśl o tym, jakie zadania chciałabyś oddelegować, a potem spójrz na moją ofertę. Pod cenami pakietów masz również podpowiedź, jakiego pakietu możesz potrzebować w związku z tym, na jakim etapie jesteś we współpracy z wirtualną asystentką. Możesz też napisać do mnie bezpośrednio i razem wybierzemy rozwiązanie najlepsze dla Ciebie.

Najlepiej po prostu napisz do mnie maila. Zastanów się też, jakie zadania chcesz oddelegować. Jeśli masz z tym problem, na pewno razem go rozwiążemy. Taka konsultacja nic nie kosztuje. Jeśli będziesz zdecydowana na współpracę z WA, cały proces krok po kroku opisałam w zakładce OFERTA. Podpiszemy umowę o współpracy i, jeśli chcesz, również umowę o poufności. Po zaksięgowaniu wpłaty na moje konto zaczynam dla Ciebie działać.

Wykonując dla Ciebie zadania, korzystam z aplikacji Toggl do raportowania czasu, jaki zajęło mi dane zadanie. Na bieżąco będziesz więc ode mnie dostawać raporty, wygenerowane z tego programu, gdzie będzie czarno na białym, ile jeszcze czasu pozostało do końca.

Oprócz typowych zadań, które dla Ciebie wykonuję, do czasu pracy wliczam również czas przeznaczony na rozmowy, konsultacje telefoniczne czy videorozmowy. Do czasu pracy wliczam również czas, który poświęcam na naukę nowego programu, jeśli chcesz, żebym się jakiegoś dla Ciebie nauczyła i na nim pracowała. Czyli wszystko, co będzie związane bezpośrednio i pośrednio z delegowanymi przez Ciebie zadaniami.

Każdy dostępny pakiet godzin ma miesiąc ważności od chwili zaksięgowania wpłaty na moim koncie albo dnia podpisania umowy. Jeśli nie zdążysz wykorzystać w ciągu 30 dni wszystkich godzin z pakietu, który wykupiłaś, reszta godzin przepada, a ja wystawiam nową fakturę na nowy pakiet godzin. Nie ma możliwości, aby niewykorzystane godziny przeszły na następny miesiąc. Nie zwracam też pieniędzy za niewykorzystane godziny. Dlatego też warto skonsultować się ze mną i na początek razem wybierzemy odpowiedni pakiet dla Ciebie, abyś nic na tym nie straciła.

Dlaczego przyjęłam takie zasady? Mając bezterminowe pakiety nie byłabym w stanie przewidzieć tego, ile czasu mogę Ci poświęcić w ciągu miesiąca i czy mam moce przerobowe na wykonywanie zadań dla Ciebie, ponieważ pracuję też dla innych klientów. Nie byłabym wtedy w stanie dobrze wykonywać swojej pracy.


Zadania, którymi się głównie zajmuję są wyszczególnione na samym początku na stronie z ofertą. Przejrzyj je i zobacz, czego potrzebujesz. Jeśli nie ma tam czegoś, co chciałabyś oddelegować, napisz do mnie i po prostu zapytaj – jest duże prawdopodobieństwo, że będzie to możliwe. Jeśli nie masz pomysłu na zadania do oddelegowania, spójrz na wpis: Co robi wirtualna asystentka? Lista zadań. Być może tam też znajdziesz inspiracje.

Nie, to jedno z zadań, którymi się nie zajmuję. Nie zajmuję się ani telefonicznym pozyskiwaniem klienta, ani telemarketingiem, sprzedażą telefoniczną, ani odbieraniem telefonów.

Tak, prowadzę własną działalność gospodarczą i wystawiam faktury bez VAT, korzystając ze zwolnienia. Fakturę taką możesz wliczyć w koszty prowadzenia swojej działalności.

Nie, nie ma takiej możliwości. Żeby rozpocząć wykonywanie zadań dla Ciebie, faktura musi być opłacona z góry, dopiero potem zaczynam działać.

Z uwagi na to, że mam w domu dzieci, te godziny mogą się zmieniać. Generalnie rzecz biorąc jednak, zazwyczaj będę dla Ciebie dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, chociaż czasem pracuję o różnych porach dnia. Wieczory i weekendy przeznaczam na czas z rodziną i własny rozwój i w tym czasie raczej nie będę dla Ciebie dostępna.

Jeśli napiszesz do mnie maila, zawsze staram się odpowiedzieć na niego w ciągu 24 godzin, ale standardowy czas na odpowiedź to 48 godzin (czyli dwa dni robocze, miej więc na względzie to, że w międzyczasie może być weekend).


Współpraca z wirtualną asystentką to wzajemne zaufanie do siebie. Nie leży w moim interesie oszukiwanie Cię na czasie, jaki wykorzystałam na dane zadania, ponieważ takie rzeczy szybko wychodzą na światło dzienne. Miej też na uwadze to, że różni ludzie robią różne rzeczy w różnym czasie. To co Tobie zajmuje 15 minut, mi może zająć 45 minut, bo np. nie znam tak dobrze programu, który Ty znasz od podszewki albo muszę się dopiero wdrożyć w zadanie. Może być też na odwrót: to co Tobie zajmuje godzinę, ja zrobię w 15 minut, bo wiem, jakie kroki muszę wykonać i robiłam to wcześniej setki razy. Nie ma na to reguły. Czasem też nie do końca potrafimy doszacować czas, jaki potrzebujemy na dane zadanie i albo go przeszacujemy, albo niedoszacujemy i pewnie zdarzyło Ci się to nie raz. Mnie również.

Dlatego też korzystam z programu Toggl do monitorowania czasu, jaki przeznaczam na dane zadanie. Dzięki temu i ja, i Ty wiesz, ile tego czasu potrzebowałam, łatwiej jest nam również oszacować czas na kolejne, podobne zadania.

Wzajemne zaufanie do siebie to jednak podstawa.